Eskişehirspor 2016 Kadrosu

eskisehir-2016Süper Toto Süper Lig’in takımlarından biri olan Eskişehirspor bu sezon önemli transferler gerçekleştirmiş ve takım için iyi bir kadro oluşturmuşlardır. Sezona en iyi şekilde başlamak ve sezon bitimine kadar iyi bir puan sistemini takip etmek isteyen Eskişehir heyeti takıma profesyonel ve tecrübeli bazı isimler kazandırmıştır. Böylece takım için önemli bir yapıyı izleyen kadro oluşturulmuş, Süper Lig’de güçlü rakipler ile güçlü mücadelelerde başarılı olabilme adına sistemli bir oyun döngüsü izlenmiştir. Özellikle Eskişehirspor teknik direktörü Michael Skibbe’nin de tavsiyeleriyle İsviçre’nin Grasshopper takımında forma giymiş olan 23 yaşındaki Khalifa’yı kadrolarına dahil ettiklerini ve 6 ay boyunca bu oyuncuyu düzenli olarak takip ettiklerini dile getirmişlerdir. Bu yüzden Süper Lig heyecanı saran Eskişehirspor’da Khalifa gibi önemli isimler kadroya dahil edilerek başarılı sonuçlar alınmak için mücadeleler sürmektedir. Böylece, iyi bir takım organizasyonu, antrenmanlar, çalışmalar ve kamplar ile, yeni trasnferler ile Michael Skibbe’nin yönetiminde hazırlık çalışmaları düzenli bir periyotta sürmektedir. Eskişehir 2016 kadrosunda bu nedenle Eskişehirspor takımı için devrim yaratacak bazı isimler yer almaktadır.

Es es’de Eskişehir 2016 kadrosu için dahil edilen ve takımı renklendiren bir futbolcularda Cedric Mongongu ismi bulunmaktadır. Tecrübeli 26 yaşındaki defans oyuncusu Eskişehirspor heyeti ile anlaşmaya varan, kilit transferden bir tanesini oluşturmaktadır. Defans açığını ve top kaybını önlemek için yapılan bu transfer, Süper Lig’de atakları kesmek ve defansı iyi sağlayabilme adına Demokratik Kongo Cumhuriyeti vatandaşı olan Cedric ile 3 yıllık bir sözleşme imzalanmıştır. Bir diğer defans transferlerinde ise Anıl Karaer ismi bulunmaktadır. Kayseri Erciyesspor’dan transferi yapılan başarılı oyuncu bir dönem Galatasaray’da ve Karabükspor’da forma giymiştir. 27 yaşındaki başarılı oyuncu, Eskişehirspor 2016 kadrosu için 3 yıllık sözleşme imzalamıştır. Forvet alanı içinde yeni transferlerin görüldüğü Eskişehirspor 2016 kadrosunda, İsviçre’li 23 yaşındaki Nassim Ben Khalifa bulunmaktadır. İsviçre Süper Liginde yer alan Grasshoppers takımından transferi yapılan oyuncu, 3 yıl boyunca Eskişehirspor forması giymesi kararlaştırılmış ve imza atılmıştır. Bir diğer forvet oyuncusu ise Yunanistan vatandaşı olan Theofanis Gekas’dır. 35 yaşındaki oyuncu Akhisar Belediyespor takımında geçen sezon forma giymiş ve bu sezon Eskişehir 2016 kadrosu için forma giyecektir.

Diğer transferlerinde Eskişehirspor kadrosunu güçlendirmek ve Süper Lig’de 4 büyük takıma karşı iyi bir oyu sergileyebilmek için çalışmalarını sürdürmüştür. Bunun için Eskişehir 2016 kadrosunda, Arjantinli 26 yaşındaki orta saha oyuncusu Matias Defederico ismi de bulunmaktadır. Arjantin’in Nueva Chicago takımından transferi yapılan oyuncu, önümüzdeki 3 yıl boyunca Eskişehirspor formasını giyecek olan önemli transferlerden bir tanesidir. Türk isimlerinden de yapılan transferlerde Eskişehir 2016 kadrosu için, Karabükspor’dan Emre Güngör, MKE Ankaragücün’den Aytaç Öden, Makedonyalı Muarrem Muarrem, Standard Liege takımından Alpaslan Öztürk isimleri yer almaktadır.

Post navigation